Šalát MARŠÁLUS

Cena s DPH:
0,85 €
Cena bez DPH:
0,71 €
Doba dodania:
tovar na sklade
Obj. čislo:
143

Šalát MARŠÁLUS

MARŠÁLUS- celoročný, hlávkový, polný

PROFI ŠALÁT - označenie novej rady šalátov Semo s výborným zdravotným stavom, rezistencia k plesni šalátovej a vysokej odolnosti k vybiehaniu.
Maršálus je skorá odroda tvoriaca veľké, svetlo zelené hlávky. Má tuhšie listy a je vhodný pre celoročné poľné pestovanie. Vyniká vysokou odolnosťou proti prehrievaniu hlávky, čo ho predurčuje pre pestovanie v horkom letnom období.

Pestovanie.
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Doporučujeme slnečné polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semena plytko do riadkov alebo po semienkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie plánt vysievame semena plytko do truhlíkov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozpätí 16 - 20°C, v noci 4 - 6°C. Vysadzujeme pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
Navrch stránky