Chovateľstvo

Ako sa zbaviť hlodavcov v chove

Hlodavce v chove

Pomocou 4 rád, ktoré vám ponúkame, vyhráte boj nad odvekým problémom chovateľov. Zbavíte sa hlodavcov, zabránite šíreniu chorôb a postaráte sa o zdravie vášho chovu.

Hlodavce a nekonečný boj s nimi mnohých chovateľov deprimuje. Ak sa raz u vás usídlia, ťažko sa ich zbavuje. Svojim trusom, močom a srsťou znehodnocujú krmivá úžitkových zvierat. Často sa dostanú k malej hydine alebo ku králikom a máme po chove. Navyše, hlodavce sú prenášačmi rôznych nebezpečných chorôb. Mnohokrát ani nevieme identifikovať, akú chorobu prinesú k zvieratám. Oboznámte sa s jednoduchými zásadami, ako obmedziť ich výskyt v chove.

1. V prvom rade musíte zabezpečiť čistotu a potrebnú hygienu v mieste chovu.

2. Oplatí sa použiť nášľapné kŕmidlá. Pri nášľapnom kŕmidle sa hlodavce ani vtáky nedostanú k potrave určenej pre váš chov. V prípade, že nemáte nášľapné kŕmidlo, je potrebné potravu schovať a nenechávať ju na noc pri hydine, aby sa k nej hlodavce nedostali.

3. Ďalším značným problémom je kompostovanie kuchynských odpadkov. Keď kompostujeme kuchynské odpadky v otvorenom komposte, tak hlodavcom pripravujeme švédske stoly. Ak už chceme kompostovať, je dobré použiť plastový uzatvárateľný kompostér. Tak znemožníme prístup hlodavcom k potrave a ich nekontrolovateľnému množeniu.

4. Zadovážte si pasce na potkany. Na výber máte viaceré možnosti. Je na vás, ktorým dáte prednosť.  Môžete si vybrať z lepovej knihy na myši a potkany, pasce na potkany, granule alebo zrna na potkany.