O spoločnosti

Naša firma bola založená v roku 2002. Jej pôsobenie odštartoval majiteľ firmy ako živnostník. Ten má odborné vzdelanie v poľnohospodárskej výrobe a starostlivosti najmä o úžitkové zvieratá a 35 ročné skúsenosti s nimi. Spolumajiteľka firmy sa vyzná v záhradníctve a ochrane rastlín, s čím má 30 ročné skúsenosti.

Sídlo spoločnosti sa nachádza v obci Suchá nad Parnou, ktorá je vzdialená 6 km od Trnavy. V našej obci bola vyšľachtená hus „suchovská žltá“, ktorá sa stala národným plemenom Slovenska. V 70. rokoch tu pôsobil spolok vodnej hydiny, ktorého majiteľ firmy bol aktívnym členom. Získal rôzne ocenenia na výstavách vodnej hydiny doma i v zahraničí.

Na základe odborného vzdelania a dlhoročných skúseností majiteľov spoločnosti, sme sa rozhodli v roku 2002 otvoriť kamenný obchod s chovateľskými potrebami, ktorý sme v roku 2012 rozšírili i o internetový obchod. V roku 2013 bol ponúkaný sortiment produktov doplnený aj o záhradnícke potreby.

Naším zámerom nie je len predaj tovaru. Ide nám hlavne o inšpiráciu a podporu ľudí, ktorí majú možnosť založiť si chov i v malom množstve sliepok, kačíc alebo králikov. Ochotne poradíme s otázkami i začínajúcim chovateľom, prípadne nájdeme riešenie pri zdravotnom probléme hydiny. Môžete nás kontaktovať na e-maily achov@achov.sk. Vlastná, doma dochovaná hydina, králik alebo vajíčka sú inej kvality a chuti. Mäso sa nedá porovnať s kúpeným v supermarkete. Preto, ak uvažujete nad vlastným chovom, smelo sa do toho pustite. Prispejete tým k zdraviu vašej rodiny a budete mať kvalitné potraviny pri vašom dome.

Špecializujeme sa hlavne na predaj kŕmnych zmesí, komponentov, kŕmidiel, napájačiek, vitamínov a minerálov, ale aj doplnkový tovar. Našou snahou je podpora a rozvoj chovu na Slovensku, a to hlavne u drobných chovateľov.

Oblúbené krmitká pre všetky vekové kategórie hydiny.