Chovateľstvo

Vyhrievacie podložky pod napájačky pre domáce i úžitkové zvieratá

vyhrievané podložky v chove

Prišlo obdobie zimy a mrazov. Keďže sa chceme postarať aj o pohodlie a dostatok pitnej vody pre naše úžitkové či domáce zvieratá, ktoré žijú vonku v kuríne či v búde, treba si zaobstarať vyhrievaciu podložku pod napájačku alebo misku. Zvieratá budú mať vždy tekutú vodu a nebude im zamŕzať v miske

Charakteristika a výhody vyhrievacích podložiek

Vyhrievacie platne pod napájačky a misky môžete umiestniť vonku, ale aj vo vnútornom priestore, ktorý nie je temperovaný. Podložky umiestňujeme vždy na nehorľavý podklad, aby sa predišlo nežiadúcemu požiaru. Prívodný kábel k vyhrievacej podložke má dĺžku 150 cm, teda nebude vám robiť problém jej vhodné umiestnenie. Na výber máte z 2 druhov okrúhlych ohrievačov pod napájačky s priemerom 25 cm a 30 cm. Výhodou spomínaných vyhrievacích podložiek oproti iným značkám je, že oba druhy spotrebujú iba 20 W. Predávame ich v čiernej farbe.

Vyhrievacia podložka pre holuby

Pre zanietených chovateľov holubov ponúkame vyhrievaciu holubársku podložku pod napájačku s výstupkom 19,5 cm. Výstupok zapadne do napájačky a drží ich stabilitu. Podložka je vhodná pre napájačky s objemom 3,5 l, 5 l a 7 l. Ak nepotrebujete podložku s výstupkom, zvoľte ohrievač napájačky bez neho s priemerom 19,5 cm. Spotreba oboch typov je iba 15 W a predávame ich v čiernej farbe.

Postarajte sa o zdravie vašich zvierat počas zimy

Vyhrievacie podložky pod napájačky sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy každého chovateľa, ktorý si uvedomuje riziká zimného obdobia a chce dbať o zdravie svojej hydiny, holubov či psov. Vyhrievacia podložka zabráni zamrznutiu vody v miskách. Ako alternatívu ponúkame výhrevný kábel, ktorý sa umiestni priamo do napájačky s vodou.

Voda musí byť stále k dispozícii

Zistilo sa, že pes za deň spotrebuje medzi 55 až 100 mililitrami vody na 1 kg váhy. Neustály prístup k vode by mal mať každý pes, aby nebol dehydratovaný, pretože to môže spôsobiť zvracanie alebo hnačku. Sliepky za normálnych podmienok potrebujú asi 250 ml vody denne. Dôležité je, aby mali sliepky vodu neustále na dosah, lebo stačí jeden deň bez nej a môžu prerušiť znášku vajec i na viac dní.

 

Zamedzte zamŕzaniu vody v miskách

Ak ste ešte vyhrievacie podložky nevyskúšali a stretávate sa so zamŕzaním vody v miskách vašich zvierat, mali by ste to prehodnotiť a otestovať ich funkciu v praxi. Ušetríte tak stres zvieratám, ale aj sebe, lebo už sa nebudete musieť ponáhľať domov z práce a rýchlo meniť zamrznutú vodu v miskách za tekutú. Zvieratá vám budú vďačné a budú sa môcť napojiť aj počas vašej neprítomnosti v dome a počas mrazivej noci.